Strona główna

KOLEKCJA

No
sugar

NAJNOWSZA KOLEKCJA

Moda występuje we wszystkich kulturach, w których ubiór ma dodatkowe funkcje poza użytecznością. Źródłem mody jest potrzeba ozdabiania i wyróżniania się. Jej genezę wywodzi się z protokapitalistycznych miast włoskich z okresu wczesnego renesansu.

sekcja3
sekcja2

Na jej upowszechnienie wpływ miało rywalizujące z arystokracją mieszczaństwo. Jako czynniki wpływające na wykształcanie się mody Thorstein Veblen i Georg Simmel wskazywali stratyfikację społeczną nowoczesnego społeczeństwa, ponieważ moda stawała się w nim elementem dystynkcji statusowej.

BLACK FRIDAY

40%

NA WSZYSTKO

Moda wiąże się z pojęciem stylu, ale nie jest jego synonimem, podobnie jak nie jest tym samym co elegancja, snobizm, bądź obyczaj. Modny może być ubiór, fryzura, sposób zachowania, lecz także styl muzyczny, styl artystyczny, światopogląd czy pewien sposób postępowania, czyli ogólnie rzecz biorąc styl życia,

ALTA MODA PRONATA

To włoskie określenie mody ready-to-wear, czyli gotowej do noszenia. Jej historia sięga czasów I wojny światowej, kiedy to trudne warunki życia i przemiany społeczne wywołały jedną z największych modowych rewolucji

sekcja4
fashiontextpng2

NOWOŚCI

sekcja5

Styl ubierania, który łączy w sobie casual z elegancją. Charakteryzuje się połączeniem sportowych elementów garderoby z typowo kobiecymi, pasuje więc do pracy, na popołudniowy lunch ze znajomymi, zakupy czy wieczorne spotkanie….

CITY STYLE

POLECAMY